Kubok Rossii "Bogatyri Rusi III"

Federation
National Powerlifting Association (NPA)
From queues
Кубок России "Богатыри Руси III"
Location
Belgorod
Date
21 - 22 nov 2020
Division
raw
Number of participants
91
ID
65931
Views
1288
Added by
KatyaSheveleva 19 jan
Editor
KatyaSheveleva 24 jan
Women
Name Age YOB Location Weight D1 D2 D3 D Points
Category 52 kg
1
Shevchenko Ekaterina O 1990 Kurchatov Академия Силы 49.50 100.0
107.5
107.5
100.0
100.90
Category 56 kg
1
Gosteva Valentina M6 1955 Kursk Академия Силы 53.00 105.0
110.0
115.0
115.0
210.71
Category 60 kg
1
Karpova Ekaterina O 1987 Voronezh Стальное Звено 59.90 110.0
120.0
120.0
103.46
2
Sergeeva Anna O 1992 Gubkin Сталь Белогорья 59.30 105.0
115.0
130.0
115.0
99.98
Category 67.5 kg
1
Kochetova Svetlana O 1991 Voronezh Стальное Звено 66.00 160.0
170.0
180.0
180.0
142.97
Category 75 kg
1
Scherbinina Elena M4 1961 Voronezh Стальное Звено 72.00 120.0
127.5
135.0
135.0
159.58
Men
Name Age YOB Location Weight D1 D2 D3 D Points
Category 56 kg
1
Tishkin Kirill T1 2008 Rossosh Россошь 52.20 50.0
55.0
60.0
60.0
69.91
Category 82.5 kg
1
Kireev Vitaliy T1 2007 Rossosh Россошь 81.10 65.0
75.0
87.5
75.0
57.82
1
Prygov Dmitriy O 1985 Kurchatov Академия Силы 81.70 187.5
192.5
200.0
200.0
124.70
2
Tretyakov Igor O 1995 Gubkin Сталь Белогорья 80.30 190.0
217.5
217.5
190.0
119.93
1
Grachev Dmitriy M1 1980 Stroitel' Сталь Белогорья 82.00 190.0
207.5
207.5
190.0
118.16
Category 90 kg
1
Steblevskiy Aleksey J 1998 Petropavlovsk-Kamchatskiy Атлет-зал "Варяг" 87.40 215.0
225.0
235.0
235.0
141.46
1
Семеренко Вадим O 1999 Gubkin Сталь Белогорья 88.80 210.0
215.0
215.0
210.0
123.92
1
Korol Igor M4 1964 Bryansk Сталь 89.10 145.0
160.0
170.0
170.0
143.16
1
Lukyanchikov Vladimir M5 1959 Bryansk Сталь Белогорья 86.60 160.0
172.5
172.5
170.12
Category 110 kg
1
Merkulov Vitaliy O 1990 Kurchatov Академия Силы 108.30 260.0
270.0
277.5
270.0
145.42
2
Manakov Valeriy O 1995 Kurchatov Академия Силы 106.00 200.0
210.0
215.0
215.0
116.55
Absolute
Women
Name Result Weight Points
Open
1
Kochetova Svetlana 180.0 66.00 142.97
2
Karpova Ekaterina 120.0 59.90 103.46
3
Shevchenko Ekaterina 100.0 49.50 100.90
4
Sergeeva Anna 115.0 59.30 99.98
Masters 3
1
Scherbinina Elena 135.0 72.00 159.58
Masters 6
1
Gosteva Valentina 115.0 53.00 210.71
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Teen 1
1
Tishkin Kirill 60.0 52.20 69.91
2
Kireev Vitaliy 75.0 81.10 57.82
Junior
1
Steblevskiy Aleksey 235.0 87.40 141.46
Open
1
Merkulov Vitaliy 270.0 108.30 145.42
2
Prygov Dmitriy 200.0 81.70 124.70
3
Семеренко Вадим 210.0 88.80 123.92
4
Tretyakov Igor 190.0 80.30 119.93
5
Manakov Valeriy 215.0 106.00 116.55
Masters 1
1
Grachev Dmitriy 190.0 82.00 118.16
Masters 3
1
Korol Igor 170.0 89.10 143.16
Masters 5
1
Lukyanchikov Vladimir 172.5 86.60 170.12