Siberia Federal District BP&CL BP Championships

Federation
Russian Powerlifting Federation (RPF)
From queues
Location
Novosibirsk
Date
5 - 8 mar 2020
Division
equip
Number of participants
89
ID
64700
Views
2191
Added by
Pete Kravtsov 18 apr 2020
Women
Name YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Team Trainer
Category 47 kg
1
Seredenko Inna 2002 Seversk 47.00 65.0
70.0
75.0
75.0
100.87 12 Расторгуев Н.Г.
Category 52 kg
1
Golubkova Viktoriya 1999 Biysk 51.00 95.0
100.0
105.0
100.0
126.54 12 Смирнов А.И.
2
Osipova Alina 2000 Anzhero-Sudzhensk 51.05 90.0
97.5
90.0
113.80 9 Баталов В.В.
Category 57 kg
1
Koroleva Snezhana 1996 Novosibirsk 57.00 95.0
105.0
105.0
95.0
110.24 12 Федосиенко С.А.
2
Serkova Evgeniya 2000 Leninsk-Kuznetskiy 55.20 70.0
72.5
75.0
72.5
86.27 9 Коротыгин А.Г.
-
Zhdanova Anna 2002 Novokuznetsk 55.60 80.0
80.0
80.0
Грибков Д.С.
Category 63 kg
1
Shutova Kseniya 2002 Seversk 61.40 85.0
90.0
97.5
97.5
106.78 12 Расторгуев Н.Г.
2
Ermolenko Stefaniya 1999 Irkutsk 62.35 90.0
95.0
97.5
97.5
105.54 9 Володько В.А.
3
Barabanova Irina 1993 Novokuznetsk 62.25 85.0
85.0
90.0
85.0
92.12 8 Грибков Д.С.
4
Polyanskikh Olga 1983 Berdsk 60.75 65.0
70.0
70.0
70.0
77.30 Сбоев А.И., Соболев С.Е.
Category 72 kg
1
Shastunova Serafima 1990 Kemerovo 70.70 115.0
115.0
125.0
125.0
123.51 12 Валетский И.Б.
2
Kolesnikova Anna 1998 Tomsk 65.35 90.0
100.0
110.0
100.0
104.49 9
Category 84 kg
1
Stepanova Darya 2002 Biysk 73.15 70.0
75.0
80.0
75.0
72.44 Подзоров А.В.
Category 84+ kg
1
Yudintseva Aleksandra 1972 Zelenogorsk 89.95 130.0
140.0
142.5
140.0
121.00 12 Чехович Д.В., Долгопятов Ф.В.
2
Yudina Evgeniya 1990 Irkutsk 116.20 115.0
115.0
120.0
115.0
92.50 9 Сычев А.А., Володько В.А.
3
Golikova Apollinariya 2004 Biysk 84.05 55.0
60.0
65.0
65.0
57.95 Смирнов А.И.
Absolute
Women
Name Result Weight Points
1
Golubkova Viktoriya 100.0 51.00 126.54
2
Shastunova Serafima 125.0 70.70 123.51
3
Yudintseva Aleksandra 140.0 89.95 121.00
4
Osipova Alina 90.0 51.05 113.80
5
Koroleva Snezhana 95.0 57.00 110.24
6
Shutova Kseniya 97.5 61.40 106.78
7
Ermolenko Stefaniya 97.5 62.35 105.54
8
Kolesnikova Anna 100.0 65.35 104.49
9
Seredenko Inna 75.0 47.00 100.87
10
Yudina Evgeniya 115.0 116.20 92.50
Team
Team Result Points
1
Seversk 12 + 12 24
2
Irkutsk 9 + 9 18
3
Biysk 12 12
Kemerovo 12 12
Novosibirsk 12 12
Zelenogorsk 12 12
4
Anzhero-Sudzhensk 9 9
Leninsk-Kuznetskiy 9 9
Tomsk 9 9
5
Novokuznetsk 8 8