The championship of the northwestern Federal district

Federation
Russian Union Of Powerlifters (ROP)
From queues
Location
Vologda
Date
13 - 14 may 2017
Division
raw
Number of participants
173
ID
37152
Views
1838
Added by
Power35 20 may 2017
Women
Name Age YOB Location Weight D1 D2 D3 D Points
Category 52 kg
1
Sondor Olga O 1992 Arhangelsk 51.50 105.0
112.5
112.5
105.0
221.03
Category 56 kg
1
Arutyunyan Zara O 1991 Vologda 54.70 90.0
100.0
105.0
105.0
205.07
Category 60 kg
1
Nefedova Anastasiya J 1994 Kronshtadt 58.00 90.0
100.0
100.0
90.0
165.42
1
Myakisheva Svetlana O 1984 - 59.40 90.0
95.0
100.0
100.0
179.50
Category 67.5 kg
1
Ryzhova Aleksandra T2 2000 - 61.40 85.0
90.0
97.5
97.5
170.14
1
Trofimova Yuliya T3 1998 Totma 67.50 75.0
77.5
77.5
77.5
127.02
1
Vasilyeva Evgeniya O 1977 Velikiy Ustyug 64.10 130.0
140.0
140.0
130.0
220.74
2
Sheveleva Ekaterina O 1988 Voronezh 67.50 105.0
112.5
120.0
120.0
196.68
Men
Name Age YOB Location Weight D1 D2 D3 D Points
Category 56 kg
1
Senko Evgeniy O 1989 Vologda 54.90 165.0
170.0
170.0
165.0
270.93
Category 67.5 kg
1
Bukaranov Denis T1 2001 Sokol 67.50 170.0
180.0
195.0
180.0
222.66
1
Kudryashov Aleksandr T2 2001 Sokol 64.30 150.0
160.0
170.0
170.0
222.02
1
Bobryshev Kirill J 1995 Cherepovets 67.20 185.0
195.0
200.0
195.0
242.19
1
Bayborodin Evgeniy O 1987 - 65.50 170.0
180.0
185.0
185.0
236.62
2
Ostapenko Vasiliy O 1983 Vologda 66.70 170.0
185.0
195.0
185.0
231.62
Category 75 kg
1
Lennok Yan T1 2001 Velikiy Ustyug 73.80 200.0
207.5
212.5
212.5
241.40
1
Nogotkov Nikita T2 2001 Velikiy Ustyug 75.00 200.0
207.5
210.0
210.0
234.57
2
Perevedentsev Pavel T2 2000 Vologda 69.80 140.0
150.0
160.0
160.0
191.68
1
Efimtsov Sergey O 1991 Arhangelsk 74.30 210.0
220.0
230.0
220.0
248.16
2
Kochin Andrey O 1986 Vologda 74.60 200.0
207.5
222.5
207.5
233.23
3
Konev Nikita O 1992 Vologda 73.80 190.0
200.0
207.5
200.0
227.20
Category 82.5 kg
1
Pashkov Igor O 1986 Ivanovo 81.10 230.0
230.0
235.0
235.0
245.34
2
Morozov Aleksandr O 1983 Arhangelsk 77.70 217.5
227.5
232.5
232.5
251.33
3
Ryabinin Yuriy O 1980 Velikiy Ustyug 81.20 190.0
200.0
207.5
200.0
208.20
4
Korolev Ivan O 1982 Arhangelsk 79.80 190.0
190.0
200.0
190.0
200.83
Category 90 kg
1
Kazmirskiy Aleksandr O 1995 - 89.10 235.0
262.5
262.5
235.0
229.36
2
Levoshkin Aleksey O 1987 Petrozavodsk 88.10 210.0
230.0
240.0
230.0
226.09
3
Isakovskiy Dmitriy O 1991 Vologda 83.70 202.5
215.0
220.0
220.0
223.74
Category 110 kg
1
Sichinava David O 1991 Kasimov 106.90 235.0
247.5
247.5
220.77
Absolute
Women
Name Result Weight Points
Teen 2
1
Ryzhova Aleksandra 97.5 61.40 170.14
Teen 3
1
Trofimova Yuliya 77.5 67.50 127.02
Junior
1
Nefedova Anastasiya 90.0 58.00 165.42
Open
1
Sondor Olga 105.0 51.50 221.03
2
Vasilyeva Evgeniya 130.0 64.10 220.74
3
Arutyunyan Zara 105.0 54.70 205.07
4
Sheveleva Ekaterina 120.0 67.50 196.68
5
Myakisheva Svetlana 100.0 59.40 179.50
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Teen 1
1
Lennok Yan 212.5 73.80 241.40
2
Bukaranov Denis 180.0 67.50 222.66
Teen 2
1
Nogotkov Nikita 210.0 75.00 234.57
2
Kudryashov Aleksandr 170.0 64.30 222.02
3
Perevedentsev Pavel 160.0 69.80 191.68
Junior
1
Bobryshev Kirill 195.0 67.20 242.19
Open
1
Senko Evgeniy 165.0 54.90 270.93
2
Morozov Aleksandr 232.5 77.70 251.33
3
Efimtsov Sergey 220.0 74.30 248.16
4
Pashkov Igor 235.0 81.10 245.34
5
Bayborodin Evgeniy 185.0 65.50 236.62
6
Kochin Andrey 207.5 74.60 233.23
7
Ostapenko Vasiliy 185.0 66.70 231.62
8
Kazmirskiy Aleksandr 235.0 89.10 229.36
9
Konev Nikita 200.0 73.80 227.20
10
Levoshkin Aleksey 230.0 88.10 226.09