Kubok Rossii "Bogatyri Rusi III"

Federation
National Powerlifting Association (NPA)
From queues
Кубок России "Богатыри Руси III"
Location
Belgorod
Date
21 - 22 nov 2020
Division
raw
Number of participants
91
ID
65931
Views
1273
Added by
KatyaSheveleva 19 jan
Editor
KatyaSheveleva 24 jan
Women
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points
Category 52 kg
1
Makeeva Natalya O 1985 Kursk Стальное Звено 51.30 30.0
35.0
35.0
35.0
34.30
Category 67.5 kg
1
Kelina Tatyana O 1985 Kurchatov Академия Силы 60.90 27.5
27.5
32.5
27.5
23.38
Men
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points
Category 52 kg
1
Rumyantsev Oleg T1 2009 Staryy Oskol F-Gym 39.30 15.0
20.0
22.5
20.0
32.31
Category 75 kg
1
Timofeev Vladislav O 1994 Staryy Oskol Лично 73.20 65.0
o 72.5
o 77.5
77.5
52.50
2
Stativ Ilya O 1991 Kurchatov Академия Силы 74.70 60.0
70.0
70.0
46.66
3
Zubarev Andrey O 1985 Belgorod Сталь Белогорья 75.00 65.0
70.0
70.0
65.0
43.19
Category 82.5 kg
1
Ryadinskiy Denis O 1985 Belgorod Сталь Белогорья 80.60 72.5
77.5
82.5
82.5
51.93
2
Sherman Dmitriy O 1964 Bryansk Сталь 80.20 55.0
62.5
65.0
65.0
41.07
3
Osetrov Evgeniy O 1996 Belgorod Сталь Белогорья 78.55 62.5
65.0
65.0
62.5
40.09
4
Zhdanov Anton O 1987 Obukhov Олимп 81.65 57.5
60.0
62.5
62.5
38.99
1
Sherman Dmitriy M4 1964 Bryansk Сталь 80.20 55.0
62.5
65.0
65.0
58.73
Category 90 kg
1
Sokolov Artem O 1985 Belgorod 89.30 62.5
65.0
67.5
67.5
39.70
2
Antoshkin Aleksey O 1992 Kursk Стальное Звено 89.90 52.5
57.5
65.0
65.0
38.07
-
Devyatko Sergey O 1976 Rossosh Россошь 87.10 60.0
65.0
65.0
1
Korol Igor M4 1964 Bryansk Сталь 89.10 35.0
45.0
50.0
45.0
37.90
1
Lukyanchikov Vladimir M5 1959 Bryansk Сталь Белогорья 86.60 50.0
55.0
60.0
55.0
54.24
Category 100 kg
1
Korovyakovskiy Vladimir O 1986 Belgorod Сталь Белогорья 95.00 65.0
72.5
77.5
77.5
44.00
-
Yaryzhev Amerkhan M1 1979 Karabulak Стальное Звено 93.00 86.0
Category 110 kg
1
Ilchenko Evgeniy O 1981 Voronezh Россошь 109.80 85.0
87.5
87.5
87.5
46.96
2
Merkulov Vitaliy O 1990 Kurchatov Академия Силы 108.30 60.0
70.0
85.0
85.0
45.78
3
Galutskikh Mikhail O 1987 Shebekino 110.00 50.0
67.5
75.0
75.0
40.24
1
Bogomolov Vadim M4 1963 Belgorod Ferrum 106.50 67.5
72.5
77.5
72.5
56.12
Absolute
Women
Name Result Weight Points
1
Makeeva Natalya 35.0 51.30 34.30
2
Kelina Tatyana 27.5 60.90 23.38
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Teen 1
1
Rumyantsev Oleg 20.0 39.30 32.31
Open
1
Timofeev Vladislav 77.5 73.20 52.50
2
Ryadinskiy Denis 82.5 80.60 51.93
3
Ilchenko Evgeniy 87.5 109.80 46.96
4
Stativ Ilya 70.0 74.70 46.66
5
Merkulov Vitaliy 85.0 108.30 45.78
6
Korovyakovskiy Vladimir 77.5 95.00 44.00
7
Zubarev Andrey 65.0 75.00 43.19
8
Sherman Dmitriy 65.0 80.20 41.07
9
Galutskikh Mikhail 75.0 110.00 40.24
10
Osetrov Evgeniy 62.5 78.55 40.09
Masters 3
1
Sherman Dmitriy 65.0 80.20 58.73
2
Bogomolov Vadim 72.5 106.50 56.12
3
Korol Igor 45.0 89.10 37.90
Masters 5
1
Lukyanchikov Vladimir 55.0 86.60 54.24