Kubok Rossii "Bogatyri Rusi III"

Federation
National Powerlifting Association (NPA)
From queues
Кубок России "Богатыри Руси III"
Location
Belgorod
Date
21 - 22 nov 2020
Division
raw
Number of participants
91
ID
65931
Views
1273
Added by
KatyaSheveleva 19 jan
Editor
KatyaSheveleva 24 jan
Women
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points
Category 48 kg
1
Komardina Anastasiya J 2000 Belgorod 46.60 35.0
37.5
40.0
37.5
40.92
Category 52 kg
1
Makeeva Natalya O 1985 Kursk Стальное Звено 51.30 60.0
65.0
70.0
70.0
68.61
2
Shevchenko Ekaterina O 1990 Kurchatov Академия Силы 49.50 55.0
57.5
57.5
57.5
58.02
Category 56 kg
1
Gridneva Marta T2 2006 Staryy Oskol F-Gym 52.90 40.0
42.5
45.0
45.0
52.90
1
Gosteva Valentina O 1955 Kursk Академия Силы 53.00 55.0
60.0
65.0
60.0
57.26
Category 67.5 kg
1
Kelina Tatyana O 1985 Kurchatov Академия Силы 60.90 70.0
75.0
77.5
75.0
63.77
2
Dudakova Anastasiya O 1995 Kurchatov Академия Силы 64.00 67.5
70.0
72.5
72.5
59.11
1
Sklyar Elena M1 1978 Kurchatov Академия Силы 66.00 57.5
62.5
62.5
57.5
46.08
Men
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points
Category 52 kg
1
Rumyantsev Oleg T1 2009 Staryy Oskol F-Gym 39.30 35.0
37.5
37.5
37.5
60.58
1
Pyshyev Vadim T3 2003 Valuyki 50.30 90.0
95.0
100.0
100.0
106.87
Category 56 kg
1
Tishkin Kirill T1 2008 Rossosh Россошь 52.20 30.0
35.0
42.5
35.0
40.78
Category 60 kg
1
Vorotnev Dmitriy T3 2003 Valuyki 59.45 110.0
115.0
120.0
120.0
106.35
Category 75 kg
1
Petrenko Aleksandr T2 2006 Staryy Oskol F-Gym 68.30 70.0
75.0
77.5
75.0
66.26
1
Zubarev Andrey O 1985 Belgorod Сталь Белогорья 75.00 135.0
142.5
150.0
150.0
99.68
2
Stativ Ilya O 1991 Kurchatov Академия Силы 74.70 110.0
115.0
120.0
120.0
79.99
1
Rudychev Sergey M2 1974 Valuyki Валуйки 72.60 120.0
130.0
130.0
120.0
87.49
1
Chebotarev Vitaliy M5 1960 Voronezh Стальное Звено 73.30 100.0
105.0
110.0
105.0
116.88
Category 82.5 kg
1
Kireev Vitaliy T1 2007 Rossosh Россошь 81.10 35.0
45.0
47.5
47.5
36.62
1
Ryabikin Artem J 1999 Belgorod Ferrum 81.40 110.0
120.0
120.0
110.0
70.14
1
Medvedev Ilya O 1994 Kurchatov Академия Силы 82.50 150.0
160.0
165.0
165.0
102.18
2
Okorkov Konstantin O 1993 Bryansk Сталь 80.10 140.0
147.5
155.0
147.5
93.28
1
Koval Aleksandr M2 1975 Belgorod 80.65 135.0
140.0
147.5
140.0
92.32
1
Sherman Dmitriy M4 1964 Bryansk Сталь 80.20 130.0
140.0
140.0
130.0
117.45
Category 90 kg
1
Puzanok Pavel O 1985 Belgorod 87.30 167.5
177.5
182.5
182.5
108.86
2
Antoshkin Aleksey O 1992 Kursk Стальное Звено 89.90 145.0
155.0
160.0
155.0
90.78
1
Razuvaev Roman M2 1975 Gubkin Сталь Белогорья 84.20 135.0
142.5
150.0
142.5
91.20
1
Luzin Sergey M6 1954 Perm Стальное Звено 88.50 105.0
115.0
120.0
120.0
139.81
Category 100 kg
1
Dyuba Yuriy O 1986 Staryy Oskol Олимп 93.20 145.0
145.0
83.19
Category 110 kg
1
Lyutyy Aleksey T 2001 Belgorod Ferrum 107.80 175.0
180.0
182.5
180.0
100.96
1
Ilchenko Evgeniy O 1981 Voronezh Россошь 109.80 175.0
180.0
182.5
182.5
97.95
2
Galutskikh Mikhail O 1987 Shebekino 110.00 150.0
167.5
175.0
175.0
93.89
3
Merkulov Vitaliy O 1990 Kurchatov Академия Силы 108.30 162.5
167.5
170.0
167.5
90.22
Category 125 kg
1
Borisov Nikolay J 1996 Belgorod Ferrum 114.50 145.0
155.0
160.0
160.0
85.09
1
Evdokimov Evgeniy O 1997 Belgorod Ferrum 121.90 195.0
202.5
207.5
202.5
106.31
Absolute
Women
Name Result Weight Points
Teen 2
1
Gridneva Marta 45.0 52.90 52.90
Junior
1
Komardina Anastasiya 37.5 46.60 40.92
Open
1
Makeeva Natalya 70.0 51.30 68.61
2
Kelina Tatyana 75.0 60.90 63.77
3
Dudakova Anastasiya 72.5 64.00 59.11
4
Shevchenko Ekaterina 57.5 49.50 58.02
5
Gosteva Valentina 60.0 53.00 57.26
Masters 1
1
Sklyar Elena 57.5 66.00 46.08
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Teen
1
Lyutyy Aleksey 180.0 107.80 100.96
Teen 1
1
Rumyantsev Oleg 37.5 39.30 60.58
2
Tishkin Kirill 35.0 52.20 40.78
3
Kireev Vitaliy 47.5 81.10 36.62
Teen 2
1
Petrenko Aleksandr 75.0 68.30 66.26
Teen 3
1
Pyshyev Vadim 100.0 50.30 106.87
2
Vorotnev Dmitriy 120.0 59.45 106.35
Junior
1
Borisov Nikolay 160.0 114.50 85.09
2
Ryabikin Artem 110.0 81.40 70.14
Open
1
Puzanok Pavel 182.5 87.30 108.86
2
Evdokimov Evgeniy 202.5 121.90 106.31
3
Medvedev Ilya 165.0 82.50 102.18
4
Zubarev Andrey 150.0 75.00 99.68
5
Ilchenko Evgeniy 182.5 109.80 97.95
6
Galutskikh Mikhail 175.0 110.00 93.89
7
Okorkov Konstantin 147.5 80.10 93.28
8
Antoshkin Aleksey 155.0 89.90 90.78
9
Merkulov Vitaliy 167.5 108.30 90.22
10
Dyuba Yuriy 145.0 93.20 83.19
Masters 2
1
Koval Aleksandr 140.0 80.65 92.32
2
Razuvaev Roman 142.5 84.20 91.20
3
Rudychev Sergey 120.0 72.60 87.49
Masters 3
1
Sherman Dmitriy 130.0 80.20 117.45
Masters 5
1
Chebotarev Vitaliy 105.0 73.30 116.88
Masters 6
1
Luzin Sergey 120.0 88.50 139.81